Často kladené otázky

1) Čo je Fitdesk?
+
Elegantný a cenovo dostupný produkt pre váš laptop alebo monitor. Fitdesk premení každý stôl na standing desk - stôl na státie.
2) Z čoho je Fitdesk vyrobený?
+
Fitdesk je vyrábaný na Slovensku z pevného a odolného brezového dreva.
3) Pre koho je Fitdesk určený?
+
Fitdesk je pre každého, kto pracuje na počítači dlhšiu dobu; administratívni pracovníci, živnostníci, študenti, na koho si len spomeniete! Každý, kto chce zlepšiť svoje zdravie a výkon, môže využiť Fitdesk.
4) Pracujem z domu, môžem používať Fitdesk?
+
Určite! Fitdesk je veľmi obľúbený u ľudí, ktorí pracujú z domu. Fitdesk sa montuje veľmi jednoducho, takže ho môžete rýchlo postaviť na akýkoľvek stôl a ak chcete, môžete ho rozložiť, aby Vám nezaberal miesto.
5) Prečo by som mal v práci stáť alebo prečo je sedenie zle?
+

Krvné zrazeniny: Keď sedíte, prietok krvi do vašich nôh a rúk je sťažený, čo zvyšuje vaše riziko trombózy (krvných zrazenín) a tiež riziko mŕtvice
Depresia: Štúdie zistili, že sedenie viac ako 7 hodín denne zvyšuje riziko depresie takmer o 50%. Zníženie krvného obehu sťažuje prístup hormónov šťastia, ako sú endorfíny, dopamín a serotonín k receptorom v mozgu.
Poruchy pohybového ústrojenstva a bolesti: Sedenie v zhrbenej pozícii nad stolom môže spôsobiť problémy s ramenami, krkom a chrbtom, pretože vyvíja tlak na platničky v chrbtici. Nesprávne držanie tela taktiež namáha svaly a šľachy na zápästí.
Metabolické problémy: Pri sedení sú cukry a tuky absorbujú horšie ako pri pohybe, čo môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako je metabolický syndróm a cukrovka 2.
Skracuje očakávanú dĺžku života: Štúdia Kolumbijskej univerzity zistila, že ľudia, ktorí sedeli v 30-minútových intervaloch, mali o 55 % nižšie riziko úmrtia v porovnaní s tými, ktorí sedeli dlhšie. Zároveň ľudia, ktorí často sedia nepretržite viac ako 90 minút, majú takmer dvojnásobne vyššie riziko úmrtia. Ešte alarmujúcejšie je, že štúdia zistila, že toto zvýšenie úmrtnosti nezávisí od úrovne fyzickej aktivity. To znamená, že aj aktívni ľudia, ktorí v práci dlho sedia, sú napriek pravidelnému cvičeniu stále vystavení vysokému riziku predčasného úmrtia.

6) Trvá nejaký čas, kým si zvyknem na státie pri práci?
+
Môže to trvať niekoľko dní alebo dokonca niekoľko týždňov, kým sa skutočne do toho dostanete. Na začiatok odporúčame striedať sedenie a státie. Môžete napríklad posielať e-maily alebo pracovať 15 minút z každej hodiny v stoji. Najdôležitejšie je robiť to, čo je pre vás príjemné. Každý je iný a preto je dôležité nájsť spôsob, ktorý sadne práve Vášmu štýlu práce.
7) Ako zostavím Fitdesk?
+

Spodná polica stojana je určená pre externú klávesnicu, samostatnú myš a/alebo tablet na kreslenie. Horná polica stojana je určená pre váš notebook alebo monitor.

1. Umiestnite základňu Fitdesku do spodnej drážky konštrukcie.
2. Spodnú policu umiestnite do konštrukcie vo výške, ktorá vám vyhovuje, myslite na to, že lakte sú najlepšie v uhle okolo 90 stupňov. Umiestnenie police na túto úroveň vám pomôže minimalizovať akékoľvek nepohodlie rúk, zápästia a paží, ktoré by ste mohli zažiť pri použití bežného stola.
3. Nastavte hornú policu do takej výšky, aby ste pracovali s hlavou naklonenou v miernom uhle, približne 30 stupňov alebo menej. Prispôsobenie police presne k úrovni vašich očí vám týmto spôsobom pomôže minimalizovať únavu očí a predchádzať problémom s chrbtom.

8) Potrebujem nejaké skrutky alebo lepidlo alebo nejaké nástroje?
+
Nie. Nebudete potrebovať ani lepidlo ani žiadne skrutky. Fitdesk je navrhnutý tak, aby sa dal poskladať do 30 sekúnd bez použitia akýchkoľvek nástrojov. Iba jednoducho vložíte police do drážok, ktoré Vám výškovo najviac vyhovujú.
9) Môžem použiť Fitdesk s monitorom?
+
Fitdesk bol pôvodne určený na použitie s notebookmi, no máme aj veľa používateľov, ktorí pracujú s monitorom. Spôsob, akým Fitdesk použijete, je úplne na Vás. My odporúčame Fitdesk zaťažiť maximálne 9 kilogramami.
10) Môže Fitdesk poškriabať môj stôl?
+
Škrabancov sa báť nemusíte. Okraje Fitdesku sú hladké a skosené, takže nehrozí poškodenie Vášho stola.
11) Ako môžem uplatniť zľavový kupón?
+
Po kliknutí na košík a následne na tlačidlo "chcem zaplatit" sa Vám sprístupní objednávka. Zľavový kód vložíte do políčka v objednávke v časti "doprava a platba". Následne už iba stlačíte tlačidlo využit kupón a Vaša zľava sa Vám zobrazí v pravej časti obrazovky.
12) Máte ďalšie otázky?
+
Napíšte nám na [email protected] alebo zavolajte na tel. číslo 0902 645 945. Radi zodpovieme Vaše otázky.